Budownictwo

Bramy garażowe na wymiar – gwarancja wytrzymałości i bezpieczeństwa

Budownictwo Data publikacji - 20 maja, 2022 Autor - Redakcja PrawoBudowlane
Bramy garażowe na wymiar – gwarancja wytrzymałości i bezpieczeństwa

Brama garażowa to jeden z kluczowych elementów budynku zapewniający bezpieczeństwo naszemu dobytkowi. Widzimy to na przykładzie domów mieszkalnych, ale również sklepów czy całych hal przemysłowych, gdzie montowane są tego typu konstrukcje. Nieustannie przy tym pojawiają się pytania, czym należy się kierować podczas wyboru bramy garażowej i który jej rodzaj będzie dla nas najodpowiedniejszy. Nie czekaj dłużej i już teraz poznaj wszystkie odpowiedzi!

1. Bramy garażowe i ich funkcja.
  2. Rodzaje bram garażowych – profesjonalne rozwiązania.
  3. Renomowany producent bram.

Bramy garażowe na wymiar wybierane są przez konsumentów, którym zależy na ochronie najwyższej jakości, przy jednocześnie atrakcyjnym designie. Gotowe rozwiązania jak np. bramy uchylne, nie są w stanie tego zagwarantować, daleko utrudniając działanie. Ważne jednak, aby przed finalnym zakupem bramy garażowej, zapoznać się z ich rodzajami i cechami charakterystycznymi. Jest to jedyna pewna droga do pełnego zadowolenia z poczynionej inwestycji…

Bramy garażowe i ich funkcja

Podstawowym zadaniem bram garażowych bez wątpienia jest ochrona naszego mienia. Montujemy je nie tylko w garażach, ale i budynkach przedsiębiorstw, np. w sklepach czy magazynach. Dlatego też tak istotne jest, żeby całkowicie uniemożliwiały dostęp do wnętrz osobom nieupoważnionym. Powinny być wykonane z materiałów wytrzymałych na uszkodzenia mechaniczne, ale także działanie warunków atmosferycznych. Co ważne, przełoży się to również na utrzymanie ciepła wewnątrz budynku. Niezależnie od szerokości i wysokości bramy, profesjonalna konstrukcja zapewni izolację termiczną.

Ponadto renomowani producenci pozostawią nam niemałe pole do popisu, jeśli chodzi o indywidualną personalizację bram garażowych. Bez najmniejszych problemów dopasujemy ich kolor do elewacji budynku. Ma to szczególne znaczenie w przypadku przydomowych garaży – powinny tworzyć estetyczną całość.

Rodzaje bram garażowych – profesjonalne rozwiązania

Nawet jeśli interesują nas standardowe wymiary bram garażowych, kierujmy się ku producentom pozwalającym na samodzielne określenie wysokości i szerokości konstrukcji. Daje to pewność, że każdy wyrób jest przygotowywany indywidualnie pod klienta. Jednakże, który rodzaj bramy będzie dla nas najodpowiedniejszy?

• Bramy segmentowe – są to jedne z najpopularniejszych wyborów pośród osób prywatnych. Jak sama nazwa wskazuje, składają się z kilku połączonych ze sobą segmentów; w momencie uruchomienia silnika, prowadnice podnoszę kurtynę. Całość podtrzymuje sufit garażu, pod którym umiejscowione są wszystkie segmenty po otwarciu. Właśnie dzięki temu bramy segmentowe znajdują zastosowanie przy garażach z niewielkim podjazdem i małym metrażem. Ponadto są to produkty wysoce izolujące wnętrze.
  • Brama garażowa rolowana – tego typu modele po uruchomieniu zwijają się na wał zamontowany wewnątrz konstrukcji. Sprawia to, że oszczędzamy miejsce, także na suficie, który pozostaje do naszej dyspozycji. Wydawać by się mogło, że pancerz bramy musi być cienki, elastyczny, przez co podatny na uszkodzenia. Nic bardziej mylnego! Wykonywany jest z najwyższą starannością, wyposaża się go w liczne zabezpieczenia, które użytkownik może dodatkowo rozbudować. To prosty w obsłudze mechanizm: podniesiemy go między innymi za pomocą aplikacji instalowanej na smartfonie. Co więcej, nie ma konieczności otwierania całej bramy – równie dobrze możemy ją uchylić i wystawić na zewnątrz np. śmieci.
  • Krata rolowana – ten rodzaj bramy wykorzystywany jest głównie przez przedsiębiorców w sklepach (chroniąc zarówno wejście, jak i witryny) czy parkingach podziemnych. Czy w takim razie nie lepiej wybrać tradycyjnej bramy rolowanej, która w pełni osłoni sklep? Nic z tych rzeczy, krata rolowana nie dość, że uniemożliwia dostęp nieupoważnionym osobom, to pozwala na dalszą ekspozycję witryn sklepowych, ale także wentylację (niezbędną we wspomnianych parkingach podziemnych). Jej sterowanie jest nie mniej łatwe i przyjemne jak w przypadku innych bram garażowych.

Renomowany producent bram

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe wytyczne, bez problemu znajdziemy odpowiedni dla nas produkt. Pozostaje więc sam zakup bramy garażowej na wymiar. Istotne jednak, żeby zawsze kierować się w stronę profesjonalnych producentów bram, posiadających olbrzymie doświadczenie oraz specjalistyczną wiedzę. Jedynie oni zagwarantują obsługę najwyższej jakości, dokładając wszelkich starań, aby nawet najmniejsza część konstrukcji nie pozostawiał niczego do życzenia. Doskonale zdają sobie sprawę, jak newralgicznym elementem każdego budynku jest brama, chroniąc jego wnętrze.

A jak pokazuje praktyka, dokładnie tego typu bramy garażowe na wymiar dostępne są w sklepie: https://dopasujrolety.pl/10-bramy-i-kraty, co potwierdzają niezliczeni zadowoleni klienci. Jednogłośnie przyznają oni, że nie wyobrażają sobie innego miejsca do kupna bramy garażowej zarówno do nowo powstających budynków, jak i już użytkowanych. Czy można chcieć czegoś więcej?