Prawo Budowlane

Normy prawne, orzecznictwo, wzory dokumentów

O nas

adw. Rafał Dybka – członek Warszawskiej Izby Adwokackiej, partner zarządzający w Nieruchomości & Proces Budowlany Kancelaria Prawna z siedzibą w Warszawie, ekspert prawny Instytutu Prawa Budowlanego.

Specjalizuje się w prowadzeniu procesów inwestycji budowlanych, od fazy koncepcji aż do oddania gotowego obiektu. Reprezentuje przedsiębiorców oraz osoby fizyczne we wszelkich postępowaniach związanych z uzyskiwaniem dokumentacji na potrzeby realizacji obiektów budowlanych – postępowania planistyczne, postępowania środowiskowe, postępowania budowlane.

Legitymuje się bogatym doświadczeniem w reprezentacji inwestorów oraz wykonawców w sporach dotyczących wykonawstwa robót budowlanych oraz windykacji należności za wykonane prace. Posiadł doświadczenie zarówno w negocjacji porozumień i umów, jak również w prowadzeniu procesu sądowego i bieżącym doradztwie prawnym dla przedsiębiorców.

Ceniony trener specjalizujący się w szkoleniach z prawa budowlanego w jego szerokim pojęciu oraz aspektach związanych z prowadzeniem przedsiębiorstwa na rynku nieruchomości bądź w branży budowlanej. Współpracuje na co dzień z szeregiem profesjonalnych firm szkoleniowych zarówno przy szkoleniach otwartych, jak i szkoleniach dedykowanych. Ceniony przez uczestników za otwartość na problemy, umiejętność wytłumaczenia zawiłości prawnych przystępnym językiem oraz bogaty warsztat trenerski pozwalający na ciekawe i obrazowe prezentowanie omawianych zagadnień. Średniorocznie mec. Dybka przeprowadza łącznie ponad 500 godzin szkoleń, wykładów i prelekcji.

Nieruchomości & Proces Budowlany Kancelaria Prawna z siedzibą w Warszawie – specjalistyczna kancelaria prawna zajmująca się obsługą procesów inwestycji budowlanych, doradztwem prawnym na rzecz przedsiębiorców funkcjonujących na rynku nieruchomości bądź w branży budowlanej, a także regulacją stanów prawnych nieruchomości oraz prowadzeniem sporów sądowych powstałych na tle robót budowlanych (construction litigation).

Kancelaria jest częścią międzynarodowej kongregacji specjalistycznych kancelarii prawnych Boutique Law Firms Association zrzeszającej wysoko wyspecjalizowane kancelarie prawne z terenu Unii Europejskiej.

Instytutu Prawa Budowlanego z siedzibą w Warszawie – jednostka naukowo – edukacyjna, której celem jest rozpowszechnianie wiedzy z zakresu szeroko pojętego prawa budowlanego oraz procesu inwestycji budowlanych, a także podnoszenie kompetencji dydaktycznych jej członków.

Instytut krzewi wiedzę odnośnie prawa budowlanego wspierając członków w publikowaniu opracowań prawnych. Przy wsparciu Instytutu nasi członkowie nawiązali współpracę z LexisNexis Polska sp. z o.o. oraz Wydawnictwo C.H.Beck Sp. z o.o. publikując zarówno artykuły w prasie specjalistycznej, jak i samodzielne opracowania książkowe.

W sferze publicznej Instytut monitoruje prace nad zmianami treści aktów normatywnych, kluczowych dla stosowania szeroko rozumianego prawa budowlanego w praktyce. Analizy i opinie ekspertów Instytutu są cenionym źródłem wiedzy z zakresu kierunku wprowadzanych zmian w prawie oraz ich realnego wpływu na praktykę stosowania prawa

Instytut podtrzymuje oraz podnosi standardy merytoryczne zrzeszonych przy nim trenerów i prelegentów specjalizujących się w prowadzeniu szkoleń, wykładów, warsztatów oraz innych form dydaktycznych w zakresie prawa budowlanego. Stałe dokształcanie w zakresie praktyki i zmian zachodzących w prawie budowlanym oraz podnoszenie umiejętności dydaktycznych trenerów, daje gwarancje profesjonalnego przeprowadzenia zleconych szkoleń.

Anna Dybka © 2012-2014